Häxträff & Livmodern.

Hej vänner! Vilka dagar jag har haft. Det har varit upp och ner, särskilt i torsdags. Då kändes det onekligen som att jag hängde upp och ned i en fot. Hemskt, aldrig igen. MEN (!) igår var jag med om något magiskt när jag fick umgås med mina kära Häxor igen. Denna gång i skogen tillsammans med spåkonstens alla sidor tillsammans med elementen. Det var magiskt, älskade det. Det kändes som att jag hörde hemma i just detta område. Så kul, så magiskt lekfullt allvarligt! Jag ville aldrig att dagen skulle ta slut och skogens rådare och väsen hörde min röst. Från och med nu kommer jag lyssnas på. Mäktigt och mottagen. ♥ Vi är alla en del i vävens mönster och vågor. 
 
Såhär såg jag ut dagen till ära, i min Häxklänning. Tids nog får jag sy mig en egen mantel till skogens ära. ♥ Jag fick svar på mina frågor som jag gått och burit på länge, det är dags nu. Jag har ett nytt jätteroligt projekt på G. En uppgift som jag tror kommer bli himla kul! Lovar att berätta mer när jag väl kommit igång och inte bara är på idéstadiet. Fick modet att faktiskt bara KBK när jag var tillsammans med alla fantasiska Häxor/Shamaner. Allting, varandet och blivandet blir så mycket kraftfullare i grupp. Jag har hittat hem. Så tacksam för Hella & Zindra, som satt ihop denna fantastiska kurs. Jag vill bara fortsätta att gå den i all evigheters evighet! ♥ Kan man bli den ständiga deltagaren? Jag fick också himlans fina presenter av min Häxstorasyster. ♥ Så fint, så glad! Vilken lycka att vi träffats igen. ♥
 
Och... ta-daaa! På tal om min kära Livmoder. Jag mår fint, allt såg fint ut! Så glad! Ingenting man kan ta för givet, man vet ju aldrig. Inte med tanke på allt, allt, allt. Glad är jag över detta också, såklart. ♥ Kommande torsdag kommer jag kunna bada och allt igen. Och jävlarns vad jag ska bada. M kommer aldrig få ur mig ur badkaret. Och jag vill börja med mina morgondopp som jag drömmer om.
 
Kom sol, kom värme. Helvete vad vi längtar! ♥